Bóg

Którego wilka karmisz?

12:59

którego wilka karmiszMomentami zastanawiam się, dlaczego piszę tego bloga. Czy jest w tym sens? Jeśli tak, to jaki. Codziennie przychodzi mi, zmierzyć się ze światem, którego nie rozumiem. Każdej nocy, pytam się Pana, po co jestem na tym świecie. Niestety, teraz nie dostanę na to odpowiedzi. Ufam, że po drugiej stronie, tak .

,, Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli'' J 8, 32


Stary Indianin rzekł swojemu wnukowi:

''Moje dziecko w każdym z nas toczy się bitwa pomiędzy dwoma wilkami.

Jeden jest złem.

To złość, zazdrość, chciwość, uraza, poniżanie, kłamstwa i ego.

Drugi jest Dobrem.
To radość, pokój, miłość, nadzieja, pokora, życzliwość i prawda''
Chłopiec pomyślał nad tym i zapytał:
'' Dziadku, który wilk zwycięża?''
Stary Indianin odpowiedział :
'' Ten, którego karmisz''

Uważam, że czas który aktualnie przeżywamy jest odpowiednim, aby zadać sobie pytanie : Którego JA wilka karmię ? Stań w prawdzie z samym z sobą. Niech to zdanie pozostanie z  Tobą do końca adwentu, tak aby mogło powoli przemieniać Twoje życie. 

Wiara nie jest prosta. Biblia nie jest łatwa i zrozumiała. Opinie o kościele również wiele razy nie są mu przychylne. Jest masę przeciwności, które stają na drodze poznania Prawdy. Dlaczego to mówię ? Bo każdy szuka usprawiedliwienia. Ja również. Niejednokrotnie, poddaje się, przygnieciona ciężarem duchowym którego źródło jest mi mało znane. Usłyszałam jednak słowo dość proste ale jakże mocne w swym przekazie. WYBIERZ. Wybierz, jedną ze stron. Nie jutro, nie za tydzień, czy przy planowanej od miesiąca spowiedzi. Już dziś.
Moja rada : Wybieraj codziennie Pana. 
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Na początku:
Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Wierzę..
Na dużych paciorkach ( 1 raz):
Ojcze Przedwieczny, ofriaruję Ci Ciało i Krew, Dusze i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.
Na małych paciorkach ( 10 razy):
Dla Jego bolesnej męki miej miłosierdzie dla nas i całego świata.
Na zakończenie ( 3 razy) :
Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny zmiłuj się nad nami i nad całym światem.

Stwierdzenie, iż całe nasze życie jest walką, myślę, nie jest przesadzone. Walczymy o swoją godność, życie, człowieczeństwo, byt, zdrowie, miłość. Na przestrzeni lat, walka zmieniała swoje oblicze, jednak coś pozostało niezmienne. Walka duchowa. 

,, Zniechęcenie mi przyszło do wszystkiego. Wtem słyszę głos szatana: Patrz, jak to wszystko sprzeczne, co ci Jezus daje: każe ci zakładać klasztor, a daje ci chorobę; każe ci starać się o święto Miłosierdzia, a przecież takiego święta wcale świat nie chce. po co się modlisz o to święto? To święto jest tak niestosowne. - Dusza moja milczy i modli się aktem woli, nie wchodząc w rozmowę z duchem ciemności. Jednak ogarnęło mnie tak dziwne zniechęcenie do życia, że robiłam wielki wysiłek woli, aby się zgadzać [z] życiem... I słyszę znowu słowa kusiciela: Proś o śmierć dla siebie jutro po Komunii św. Pan Bóg cię wysłucha, bo przecież tyle razy cie wysłuchał i dał ci to, o co Go prosiłaś. Milczę i modlę się aktem woli, a raczej poddaję się Bogu, prosząc Go wewnętrznie, aby mnie nie opuszczał w tej chwili. Już jest godzina jedenasta wieczór, wszystkie siostry już śpią w celach, jedna moja dusza walczy, i to z wielkim wysiłkiem. Kusiciel mówi dalej: Po co cie obchodzą inne dusze? Ty powinnaś się tylko za siebie modlić. Grzesznicy, oni się nawrócą bez twoich modlitw. Wiszę, że bardzo cierpisz w tej chwili, ja ci dam jedną radę, od której zależeć będzie twoje szczęście: nigdy nie mów o miłosierdziu Bożym, a szczególnie nie zachęcaj grzeszników do ufności w miłosierdzie Boże, bo im się należy sprawiedliwa kara. Druga rzecz najważniejsza: to nie mów o tym, co się dzieje w duszy twojej, spowiednikom [...] Ja milczę i aktem woli trwam ogólnie w Bogu, choć jęk wyrywa się z serca.[..] weszłam do celi padając na kolana, i odnowiłam akt poddania się we wszystkim najświętszej woli Boga. Proszę Cię, Jezu, daj mi moc do walki, niech się ze mną stanie według najświętsze woli Twojej. Dusza moja rozmiłowała się w najświętszej woli Twojej. 
W tej chwili ujrzałam Jezusa, który powiedział: Jestem zadowolony z tego, co czynisz, i nadal bądź spokojna, jeżeli robić będziesz zawsze to wszystko, co jest w twej mocy w całym tym dziele miłosierdzia. Szczerość twa wobec spowiednika niech będzie jak największa. Dlatego nic nie zyskał szatan z kuszenia ciebie, żeś nie weszła z nim w rozmowę. Czyń to nadal. Wielka mi dziś oddałaś chwałę, walcząc tak wiernie. Niech się utrwali i utwierdzi serce twoje w tym, że ja zawsze jestem z tobą, choć mnie w chwili walki nie czujesz.'' [ Dzienniczek 1497- 1499]

którego wilka karmisz                              Z tym krótkim, ale treściwym artykułem Was pozostawiam. 
                                               Mój subiektywny post niech zainspiruje.

You Might Also Like

6 komentarze

 1. Super post, podoba mi się jak piszesz :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo podoba mi się ten obrazek. Nawet na plastyce odwzorowalam go tuszem. Wedlug mnie powinno sie dwa wilki na raz karmic.

  Mój blog
  Mój fanpage
  rozdanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słuszne spostrzeżenie, jednak wiedz, że jak długo będziesz utrzymywać te dwa wilki przy życiu- karmiąc je - tak długo będzie się w tobie rozlegała bitwa. Koniec kiedyś nadejdzie, nadchodzi każdego dnia a naszym celem jest wybranie. Czarne lub białe - nie ma nic pomiędzy :)

   Usuń
 3. Uwielbiam tą historyjkę z chłopcem i starcem, który opowiada o wilkach z wyraźną metaforą =) Nawet sama się zastanawiałam czy nie wykorzystać tego na swoim blogu. Świetnie piszesz, dziękuję, że jest taki blog, na pewno będę częstym gościem :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jak sama zauważyłaś tą metaforę można dwojako odczytywać - ja podpięłam to pod tematy religijne ^^ Jeśli tylko masz natchnienie, śmiało wykorzystaj to na swoim blogu, bo tekst inspiruje ! Bardzo mi to miło słyszeć, obiecuję sprostać wymaganiom :D

   Usuń

BIBLIA

,, Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują! '' Mt 7, 14

DZIENNICZEK

Łaski z Mojego miłosierdzia czerpie się jednym naczyniem, a nim jest- ufność. Im dusza więcej zaufa, tym więcej otrzyma.